Członkowie Kadra Dokumenty klubowe Hymn

Kim jesteśmy?

Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" to grupa ludzi, dla których turystyka i krajoznawstwo stanowią jedną z barw wędrówki przez życie. Zatem co tydzień "oswajamy" kolejny szlak. "W dal wertepami", ze słońcem w sercach przemierzamy ścieżki, dróżki i drogi przede wszystkim naszego regionu, ale wyruszamy też dalej, czasem również na 2-3 dni.
    Wędrowcy z "Wędrownika" to osoby z pasją. Źródłem radości i wewnętrznego bogactwa jest dla nas tropienie piękna i osobliwości świata przyrody oraz tego tworzonego przez człowieka, odkrywanie urody i niezwykłości w otoczeniu – jakże często "znanym-nieznanym". Cenimy sobie aktywny tryb życia: wysiłek fizyczny i ruch na świeżym powietrzu.
    Łączą nas nie tylko zainteresowania czy wręcz zamiłowania, ale także serdeczne więzi koleżeńskie i przyjaźń. Lubimy ze sobą przebywać, zarówno na szlakach, jak i podczas spotkań klubowych w siedzibie PTTK. Jesteśmy otwarci i stąd w klubie oprócz członków są sympatycy. Z radością witamy każdego, kto w działalności turystyczno-krajoznawczej widzi drogę samorealizacji.